TinyOS Make: * No rule to make target 'telosb' Hatası ve Çözümü

Yazar:

Bu hatanın sebebi dosya izinlerinden veya yazmış olduğunuz "tinyos" komutlarını, başlarına "sudo" komutu çalıştırmaya çalışmanızdan kaynaklanmaktadır. "sudo" komutu bazen, çalıştırmak istediğimiz komutları bizim istediğimiz dosya yolundan farklı olarak çalıştırabiliyor. Bu sebeple, "make micaz sim" veya "make telosb" komutlarını çalıştırırken önlerine "sudo" yazmadan çalıştırmanız gerekmektedir.

Şayet yine aynı sorunla karşılaşırsanız, bu sorunun sebebi dosya izinlerinizden kaynaklanıyor olabilir.

Çalıştırmaya çalıştığınız uygulamanın dosya izinlerini 777 olarak ayarlarsanız eğer, herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Örneğin önceki yazımız şuydu :

Biz "Blink" uylamasını çalıştırmak isterken "No rule to make target 'telosb" hatasıyla karşılaşıyorsak eğer, şu komutu yazarak, bahsettiğim sorundan kurtulmanız mümkün :
cd /opt/tinyos-release-tinyos-2_1_2/apps/Blink
sudo chmod -R 777 .
make telosb
Hey!

Blogkafem'de okuduğunuz içeriklerle ilgili kişisel Twitter hesabım üzerinden benimle iletişme geçmek isterseniz Twitter adresim : www.twitter.com/aliarslan10

Sosyal medya hesabım dışında Blogkafem'de okumuş olduğun içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsin. :)

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

Custom Search

Kafeyi Dikizleyenler :)

Blog Istatistik

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2017
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımızda | Bizden | Reklam | İletişim