Google'ın Adwords Kuponlarının ve Webmaster Servislerinin Gerçek Yüzü!

Yazar:
R10'da okudum herkes Google Adwords kuponlarının aslında hitleri büyük ölçüde azalttığını belirtmişlerdi.Google'in "Bilgi Güçtür" felsefesinden yola çıkarak Google Analystic , Google Adwords,Google Webmaster Tools ve Google Toolbar servisleri ile Google'nin web siteleri hakkında edindiği bilgileri o site aleyhinde kullanarak Google'den o siteye en çok hit getiren bağlantıyı tesbit edip, filtreliyorlamış.Forum kullanıcıları Google'nin bunu yapmasının sebebinin Google Adwords'e para vererek reklam yapan kullanıcıları üst sıralara çıkarmak olduğu olarak iddaa edilmiş.Yine R10 kullanıcılarından bazıları Google'nin web siteleri ile ilgili hiç bir servisinin kullanılmaması ve sitenizle ilgili Google hiçbir bilgi verilmemesi konusunda hemfikirler.

İşte Forum kullanıcılarının yazdığı bir kaç yazı..

@cache isimli üye
2 yıl içinde
3 analiytics hesabına bağlı site.
5+ adwords kuponu
3 ayrı sitede hit kaybı.

Birsüredir Google Analiytics kullandığım sitelerde dikkatimi çeken bir nokta oldu.
Biliyoruzki Analiytics kullanan herkese mail yoluya,
analiytics hesabı ve adsense hesabının aynı maile kayıtlı olması durumunda genelde posta yoluyla Adwords kuponu yollanıyor.

Daha önceki adwords kuponlarının geliş zamanı ile Farklı sitelerdeki hit düşüşü yaşadığım dönemlerin neredeyse çakışması üzerine böyle bir fikre kapıldım. Teorimin doğrulanması için aynı durumun tekrarlanması şarttı.
Ve aylar sonra alakasız hit düşüşünün sebebini araştırıken postacı amcanın getirdiği zarf posta kutusundaydı. (bingo 100tllik adwords kuponu)

Konunun gerçeklik kazanması açısından, analiytics anahtar kelimeler - webmastertools en sık yapılan arama sorguları - sayacverileri ve pozisyonunu bildiğim kelimelerden yardım alarak, kelime ve cümle bazlı sayfa pozisyonlarını kontrol ettim.
Tahmin ettiğim gibi uzun süre hit getiren bazı kelimeler filtrelenmiş, google sonuçlarında bulunamıyordu. filtrelenen kelimeler dışında ise sitenin pozisyonu ve yeni indexlemiş sayfaların bulunabilirliği gayet iyi durumda.
buda kendimce benim teorimi kanıtlıyor.

@WebSeco
Arkadaşım bu dedikleriniz banada oldu desem inanırmısınız 8000 hitli sitemin hiti 2000 lere kadar düştü ve ne olduysa bu kuponlar geldikten sonra oldu.

@protos78
Bu durum gayet normal. Google hayir kurumu degil. Gucu eline gecirince tabiki somurecek. Aylardir para yapan sitelerinizde google analytics kullanmayin, diyoruz. ELinizdeki hicbir datayi google'a vermeyin. Cunku acisi cok fena cikacak.

2-3 sene sonra yeni acilan sitelere ilk 5-6 ay hic hit gondermemeye baslayacak. Vereceksin parayi adwordse guzel guzel, ondan sonra hit gelmeye baslayacak. Bunlar daha guzel gunler, hafif yagmurlu ilkbahar gunleri. Ileride firtinalarda olacak. Kis gelecek.


@flashguru
Her kelimenize katılıyorum, google dan gelen hite bagımlı her site bunu yaşayacak kanaatindeyim. Herkes farklı hit kaynaklarına şimdiden yonelmeli , Google in "Bilgi Güçtür" felsefesine temelden baglı bir yapılanma oldugunu unutmayalım.

@onur089

kesinlikle adwords kupon bana geldigi gün 15-20k arası olan sitem filitreye girdi şimdi hit 200 kişide banada tesadüf gelmiyor.

@supremacy
Ne google sayaç kullanırım nede google dns, google herşeyinizi bukadar açmayın, google amca dayı teyze hala olabilir, ama babamızın oğlu değil.

@mustafa90
100% saçma
Neden mi?
Hitleriniz zaten google üzerinden geliyor. Google üzerinden gelen hiti google göremiyor mu
Kusura bakma. Yanlış anlamanı istemem. Ama böyle düşünüyorum.

Şeklindeki tartışma uzadıkça uzamış.Tabi bunlar sadece bir varsayım ve bütün bunlar ne kadar doğru bilinmiyor.Buyrun yazıyı birde siz okuyun..

http://www.r10.net/google-optimizasyon/562139-google-analiytics-verilerimizi-maniplemi-ediyor.html


Daha fazlası için arama yapın :


10 yorum:

 1. google analitcy senin aq

  YanıtlayınSil
 2. Google adwords kuponu bana da geldi. Bende kayıt yaptırdım ve hitlerim düştü. Zaten çok hit yoktu birden bire düştü. Genelde günlük hitim 500-800 arasında değişirken şimdi 200-300. Bende bi anlam veremiyorum.

  YanıtlayınSil
 3. @Admin
  Google'nin bunu yapmasının sebebi Google Adwords'e para verip kayıt yaptıranları üst sıralarda tutmak içinmiş.Bende Google Analystic'e yeni başlamıştım eğer gerçekten öyle bişey varsa ordan sitenin hesabını silmeyi düşünüyorum.

  @onur oktay
  Eğer bu yazdıklarım doğru ise sana katılıyorum.. :)

  YanıtlayınSil
 4. Bana bir etkisi olmadı aksine yükselişim devam etmekte :) Ama ne olur ne olmaz bende google analtstic'ki hesabı mı sildim..Aslında çok detaylı bilgi veriyorlardı süperdi ama madem öyle en iyisi kaldırmak

  YanıtlayınSil
 5. adam olun lan Google'ye laf yok !

  YanıtlayınSil
 6. Google'ye laf atan yok zaten.. Bunlar sadece internette dolaşan bir takım iddaalar...

  YanıtlayınSil
 7. bu ücretsiz adwords kuponuna artık bir son verilmeli adsense iyi para vermeli !

  YanıtlayınSil
 8. Bende bi ara 100 liralık kupon kullandım fakat pek bi işe yaradığını söyliyemem.

  YanıtlayınSil
 9. Bana 3 defa kupon geldi. Hiçbirini de kullanmadım. :) Ondan sonra sebebini anlamadığım bir şekilde Adsense'den banlanınca bir daha da yollamadılar zaten. :)

  YanıtlayınSil
 10. kupunlardan uzak durmak lazım

  YanıtlayınSil
Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2020
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkında | Haberler | Reklam | İletişim