İndirimli Uçak Seyahati

Yazar:


Sezon sonu indirimleri, erken rezervasyon avantajları, iki alana bir bedava, bugün al üç ay sonra öde... Günümüzde binbir çeşit ucuzluk var. Ne alacağınıza bağlı olarak bu ucuzluklardan bazılarını takip etmek gerekiyor. Kıyafet alacaksanız sezon sonunu beklemek, telefon alacaksanız operatör tarifelerini kullanmak vb. sizi karlı çıkaracaktır.

Peki günümüzün en gözde ulaşım türünü kullanmak, uçak bileti satın almak istiyorsunuz. Uçak bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir? Uçak biletini hangi yollarla ucuzlatabilirsiniz? Bu konuda size avantaj sağlayacak başlıca üç nokta var.

Biletinizi ucuzlatacak ilk nokta hava yolu şirketlerinin belli aralıklarla düzenlediği kampanyalardır. Yeni kurulan hava yolu şirketleri, havalimanlarının artması, daha çok insanın uçak seyahatini tercih etmesi kampanyaların önünü açtı. Hava yolu firmaları artık müşteri çekmek için sık sık kampanyalar düzenliyor. Örneğin Sun Express havayolları geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında düzenlediği iki kampanyayla müşterilerini hayli sevindirdi. Bu tarihlerde Sun Express uçak bileti alanlar yüzde elliye varan indirimlerle uçma şansı buldular. Yakında yeni bir kampanya daha düzenlemeleri muhtemeldir. Böyle kampanyaları hava yolu şirketlerine abone olarak veya bu doğrultuda yazılar yayınlayan web sitelerini, bloglarını takip ederek yakalayabilirsiniz. Böylece çok daha ucuza seyahat etme şansı bulabilirsiniz.

Paranın cebinizde kalmasını sağlayacak bir diğer konu erken rezervasyondur. Seyahat tarihinizi erkenden kesinleştirmek, biletinizi erkenden ayırttırmak veya satın almak sizi zaman geçtikçe artan fiyatlardan kurtaracaktır. Uçak bileti fiyatları anlık değişmeler gösterebilir ve bu değişiklik genellikle fiyatların artması şeklinde olur. Siz biletinizi rezerve edene kadar bir başka kişi uçaktan bilet almışsa biletiniz daha pahalı olur, çünkü uçakta daha az koltuk kalmıştır. Firmalar bu durumda kalan biletleri daha pahalıya satmak isteyecektir. Bu yüzden bileti erkenden almak hem cebinizden fazla para çıkmasını önler, hem de ne kadar erken aldığınıza bağlı olarak küçük bir indirim sağlayabilir.

Ekonomik uçak biletine giden üçüncü ve son indirim anahatarı da internettir. İnternet üzerinde açılan şubeler, dışarıdaki şubelere göre çok daha ucuzdur. İnternet şubelerinin az masraflı olması ve çok sayıda insana ulaşması, bu şubelerin daha avantajlı uçak bileti satmasına imkan tanır. Bir oran vermek gerekirse sanal şubelerden alınan biletler ortalama yüzde 10 daha ucuz olur. Ayrıca internet üzerinden bilet fiyatlarını kısa sürede kıyaslayabilir, şubeleri tek tek dolaşmak zorunda kalmazsınız. Yukarıda da belirtildiği üzere, bilet fiyatlarının anlık değişimlerini de görebilirsiniz. Yani gerçek şubeye ilk sorduğunuzda 80 lira olan bir biletin, satın almaya gittiğinizde daha pahalı olması gibi durumlarla da karşılaşmazsınız.

Ekmeğin aslanın ağzından da öte olduğu bir dönemde tasarruf yapmak kolay olmasa da mümkündür. Bu yolları takip ederek seyahatlerinizde hava yolunu tercih edebilir, belki otobüs biletlerinden daha ekonomik bir uçak bileti alabilirsiniz. Bu durumda hem paranız cebinizde kalır, hem de yollarda uzun saatler harcamazsınız.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim