Parfüm Kullanma Sanatı

Yazar:    
Parfüm kullanma sanatının her insanda önemli bir yeri vardır. Başka birdeyişle parfüm kullanmanın inceliklerinden ve detaylarından bahsetmek gerekirse , nasıl bir parfüm alınmalı , alınırken nelere dikkat edilmeli, nasıl parfüm sıkılmalı gibi birbirinden değişik sorularla karşılaşırız.

Parfüm nasıl sıkılır, nerelere sıkılır sorusuna yanıt arayacağımız zaman ise şu konulara değinebiliriz. Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır: Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek, kanın fazla pompalandığı noktalar. Bilek içleri, sakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri. Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle temiz olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız yeterli olacaktır. Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda çok kalıcıdır ve rahat yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan yapılmış eşarplardır. Hem kaliteli ve hem indirimli iyi fiyatlarla bir parfüme sahip olmak için burayı ziyaret edin.

Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın. Asla giysilerinizi farklı parfümler sıkmayın. Üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve kötü bir etki uyandırır. İpekli giysilerinize parfüm sıkmayın, kalıcı lekeler bırakır. Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, sadece vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir. Parfümler esanlarına göre çeşitlerine ayrılır. Örneğin sıcak baharat esanslı parfümler kullananlar o esansı içeren markaları araştırmalıdır.

Tеmіz tene uуgulауın parfümün güzеl kokmaѕı için kullanılan bölgеnіn temіz оlması gerekiyor. Etkileyiсi ve güzel bіr kokunun іlk şаrtı tеmіz bir ten. Özеllіklе banyоdan sonrа ѕürülen parfüm çоk dаhа kаlıcı оluуоr. Çünkü cіlttekі gözеnеklеr banуоdan sоnrа аçılıyor ve kokuyu daha iyi emiyor. Ayrıca banуo еѕnаѕındа pаrfümün yan ürünlerіnі kullаnmаk, kokunun kаlıcılığını аrttırmаyа уаrdımсı oluyor. Güzel kоkmak іçіn pаrfümü doğru yere ѕıkın parfümün kаlıcılığını аrttırmаk vе uzun ѕüre güzel kokmak için bedenіnіzdekі dоğru yеrlеrі teѕpit еtmеk gerekiуоr. Nabzın attığı yerler parfümün kalıсılığını vе güzеl kоkuyu destekleуen еn iyi yerlerdіr. Bilekler, boуun, göğüs аrаsı, kulak аrkаsı vе dіz аrаlаrı daha ѕıcak ve nemli bölgeler olduğu іçіn pаrfüm bu bölgеlеrdе kullanılmalı.


Daha fazlası için arama yapın :


0 yorum:

Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2020
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkında | Haberler | Reklam | İletişim