Türk Kası Değil, "Hıyar Gölgede Yetişir"

Yazar:Yabancılarda pek yoktur öyle ama bizim insamızda (ülkemizin genel olarak erkeklerinde) belli bir yaştan sonra, zayıf da olsa önde bir balkon oluşuveriyor. :) Hoş bir durum değil ama insanın da elinde olmayan bir durumdur. Ülkemizin zengin ve yağlı yemeklerinden mi kaynaklanıyor. Ülke olarak çok mu fazla ekmek ve yağlı yiyecekler tüketiyoruz bilemiyorum ama; Türk erkeklerinin vereceği belli başlı cevaplar vardır bunun için her zaman. Mesela en çok verilen cevaplardan biri "Türk kası bu kızıııım" derler genelde. Onun dışında
"bira göbeği bu olm" diyenler de olur mesela.

Yukarıdaki karikatür biraz açık seçik bir karikatür olduğu için paylaşıp paylaşmamakta tereddüt etmiştim ama ilk okuduğumda bayağı gülmüştüm. Blogun "Karikatür / Komik" bölümü için de uzun zamandır bir şeyler paylaşmıyordum zaten. Bunu da paylaşmaya değer bir karikatür olarak gördüm aslında. İnce bir espri ve paylaşılmayacak cinsten de bir açık-seçiklik yok aslında karikatürde.

Karikatürün sağ alt köşesinde "Şahin Güneş" yazıyor sanırım. Onu da tebrik etmek lazım. Çok akıllıca bir çalışma ortaya koymuş diyebilirim. Hadi yine iyisiniz beyleeeer, verecek başka bir cevabınız oldu bakın. :)

Hea ayrıca konuyla alakalı şöyle de bir şey buldum internette. Konusu gelmişken şunu da paylaşayım. :)Göbeğe Neler Neden Olur?
Bu durum, karikatüristlere malzeme verse de aslında göz ardı edilmesi gereken bir durum değildir. İnternette yaptığım araştırmalara göre göbeğe :

* Yüksek şekerli yiyecekler
* Hareketsizlik (oturarak çalışma)
* İnsülin dengesizliği
* Yağlı yiyeceklerin tüketimi

sebep olmaktadır.

Şuna da dikkat etmenizi istiyorum...
Bu konuda genetik olarak kilolardan bahsetmiyorum. Zayıf olup da göbeği çıkanlardan bahsediyorum. Gerek burada sıraladığım maddeler, gerekse de yukarıdaki karikatürler de bu konuya değiniyor. Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek açısından böyle bir açıklama yapma gereği duyduktan sonra konuya devam edelim.

Göbekteki Yağlanmayı Önlemek İçin Neler Yapılabilir? Nasıl Eritilir?
Aslında eritilmez ama yapacağınız karın kası haretleriyle, görünmesine engel olabilir ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şekerpare gider, baklava gelir olayı yani. :) Yine internette araştırdıklarım doğrultusunda, karın bölgesindeki kaslar kolay kolay erimezlermiş ama yapılabilecek mekik hareketleriyle hem alt hem üst kasları çalıştırarak, göbeğin etkisi azaltılabilirmiş. Kasların kendini göstermesiyle beraber, karın bölgesindeki yağlar, kasların etkisi altında kalarak gözükmemektedirler ama yinede tam olarak eridiklerini söyleyemeyiz tabikide.

Karın kası için yapılabilecek en iyi hareket mekik hareketidir. Yapabildiğiniz kadar çok yapıp, 40 saniye ara verdikten sonra yeniden yapileceğiniz adar yapın sonra yine 40 saniye ara verin. Bu şekilde 4 set yapmanızı tavsiye ediyorum. 4 set bittikten sonra 1 dakika ara verip mekik hareketinin diğer çeşitlerini yapmakla devam edebilirsiniz eğer isterseniz.

Ayrıca mekik deyip geçmemek gerek. Yanlış yapıldığında boyun ve bel sakatlıklarına sebep olabilir. Mekik nasıl çekilir vs. tarzı, mekik hareketi ilgili genel bilgilere ulaşmak için şu videoları izlemenizi öneririm :

Mekik Nasıl Çekilir?
Forma girmek için günde kaç mekik çekilmeli?
Mekik çeşitleri nelerdir?
Mekik çekerken yapılan yanlışlar nelerdir?

Halbuki sadece karikatürü paylaşacam diye açmıştım konuyu ama biraz daha ileri giderek konuyu araştırmak istedim. Bu şekilde de bir bilgi topluluğu oluştu. Fena da olmadı aslında.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Vallahi son zamanlarda bende oldukça kafayı taktım bu olaya dostum. Spora başlayalı 3 hafta oldu ve yememe de hareketlerime de dikkat etmeye başladım; özellikle de karın ve göğüs çalışıyorum. Başlar başlamaz fotomu çektim ve 4 ay kadar her ay fotomu çekmeyi planlıyorum, en son güzel bir görsel efekt ile birlikte sitede son durumu paylaşacağım işte. Bakalım spor salonları ne gibi etki yapıyorlar bizim ''bira göbeklerine'' :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Mekiklerini düzenli olarak her gün çek dostum. Spora başlamadan önce de ısınma amaçlı olarak bol bol da koştun mu tamamdır. Başarırsın sen. :)

      Sil
Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim