Son Yılların Yatırım Gözdesi: Bankaların Altın Hesapları

Yazar:


Altın, tarihin başlangıcından bu yana her kültürden insanın gözünü kamaştıran en değerli yatırım aracı olmuştur. Türk insanı için de özel gün hediyelerinde akla ilk gelen hediye altındır. Bu nedenle bizim için de güzel anıları hatırlatması ve en değerli hediyelerden birisi olması açısından da kültürel bir önemi var.

Diğer yatırım araçları, hem iç, hem de dış siyasi ve ekonomik faktörler nedeniyle zaman zaman değerini yitirse de altın her zaman karlı bir yatırım amacı oldu. Altının insanlara güven veren bir tarafı olduğu için yıllarca birikim aracı olarak yerini kaybetmemesi doğal. Altın eskiden genelde kuyumculardan alınırken artık teknolojiyle birlikte bankacılığın da ilerlemesiyle banka şubelerinden de alınabiliyor ve bankalarda altın hesapları açılabiliyor. Günümüzde birçok banka müşterilerine altın hesabı sunuyor. Altım yatırımı yapmak isteyenler, bankalarda altın hesabı açarak altın alım - satımı yapabiliyorlar. Bunu başarıyla uygulayan bankalardan biri de Kuveyt Türk. Kuveyt Türk, altın hesabı hizmetini müşterilerinin tercihlerine göre 4 adet hesapta sunuyor: Altın Cari Hesabı, Altına Altın Katılma Hesabı, Altın Birikim Hesabı, Ziynet Altın Katılma Hesabı.


Altın Cari Hesabı’nda, birikimlerinizi altın olarak değerlendirip, altınlarınızı istediğiniz zaman fiziki olarak gram gram çekebiliyorsunuz. Altına Altın Katılma Hesabı ise Kuveyt Türk’ün getirdiği yenilik sayesinde altına faizsiz getiri sağlayan ilk hesap türü. Bu hesap türünde 10 gram altın ile hesap açıp, hem yatırım yapıp, hem de kazanç sağlayabiliyorsunuz. Altım Birikim Hesabında ise sizin için birikim işini Kuveyt Türk üstleniyor. Siz, tutarı ve dönemi belirliyorsunuz. Bankaya talimat verdiğinizde sizin için banka tarafından altın birikimi yapılıyor. Bu hesabın diğer bir avantajı ise talimatları belli dönemler için de verebiliyorsunuz ve otomatik alım - satım işlemi yapabiliyorsunuz. Ziynet Altın Katılma Hesabı, Kuveyt Türk’ün yeni hizmete sunduğu bir hesap. Adından da anlaşıldığı gibi yastık altındaki ziynetlerinizi size kazanç olarak döndürmeyi amaçlıyor. Ziynetleri, belirli tarihlerde 24 ayar saf altın olarak hesaplara yatırılabiliyorsunuz. Bu günleri de Altın Günleri olarak adlandırmışlar. Bankaların altınla ilgili sunduğu hizmetler çok çeşitli. Altına yatırım yapmak isteyenlerin burada düşünmesi gereken şey ne tür bir yatırım ve birikim yapmak istediği olmalı.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim