İngilizce Dil Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar:Günümüzde artık hangi işe girecekseniz girin, İngilizce olmazsa olmaz kriterlerden biri olarak önümüze çıkmaktadır. İster özel şirketlerde ister akademik kariyer olsun, yaptığınız işte iyi bir yere gelebilmek için İngilizce şart. Kimisi bunun önemine çok erken varır, kimisi ise çok daha geç yaşlarda. Sonuç olarak ise herkesin ortak noktada buluştuğu tek şey ise İngilizce bilmenin gerekliliğidir.

İngilizce öğrenmenin elbette ki birçok farklı yöntemi vardır. Kimileri kurslara gider, kimileri iyi bir yurtdışı eğitiminin olmazsa olmaz olduğuna inanır. Kimileri ise kendi yöntemleri ile evde çalışarak, İngilizce dilini bireysel olarak öğrenir veya var olan bilgilerini geliştirirler. Tüm bu yöntemlerin faydası veya cazip olabilirliği ise elbette kişiden kişiye göre değişmektedir. İyi bir para birikimi olanlar veya varlıklı aileden gelen bir bireyseniz, yurtdışı İngilizce eğitimi oldukça faydalıdır. Şayet buna imkanlarınız el vermiyorsa, diğer alternatifler de düşünebilir. Örneğin bireysel çalışmalar, son derece maliyetsizdir fakat; bireysel çalışmalar dili öğrenme sürenizi uzatabilir. Geriye kalan tek alternatif ise İngilizce kurslar.

İngilizce kurslar, bahsettiğimiz diğer iki alternatife göre hem maliyeti daha düşük, hem de daha kısa vadede ingilizceyi öğrenmenize veya herhangi bir alt yapınız varsa, bu bilginizi geliştirme konusunda size yardımcı olabilir. Elbetteki ülke genelinde binlerce İngilizce kursu var. Kurs seçimini iyi yapmak çok önemli. Mesela yerel kurslar, Türkiye geneli büyüme göstermiş kurslara göre çok daha yetersiz kalabilmekteler. Türkiye geneli ve köklü bir geçmişi olan kurslar önceliğiniz olsun. Bir diğer önemli kriter ise kurs alacağınız eğitim kurumunun öğretmen kadrosunda yabancı ülkelerden gelmiş İngilizce öğretmenlerin olup olmadığıdır. Bu gerçekten ciddi bir kriterdir. Hem aksan, hem dinleme, hem telaffuz hem kelime dağarcığı hem de İngilizce konuşma özgüveninizin yerine gelmesi açısından oldukça önemlidir. Bu aşamada gidilecek olan İngilizce kursunun kendine has öğretme metotlarının olması ve bu metotlarla somut başarılar yakalamış öğrencilere sahip öğrencilerinin olması da önemlidir.
Tavsiye üzerine ve anlattıklarıma paralel bir örnek olarak, wse.com.tr sitesi üzerinden Wall Street English kurumunun İngilizce eğitim sistemini inceledim. Firma, “Blended – Harmanlanmış Öğrenme Metodu” adında kendine has bir metod ile her yaş ve her meslek gurubundan kişilere eğitim verdiklerini öğrendim. Kısaca ‘WSE Blended Metodu’ olarak tanımladıkları bu metot ile dinleme, tekrar etme, okuma, konuşma, test ve yazma konusunda komple bir eğitim alınabileceğini öğrendim. Öte yandan verdikleri teknik destek sayesinde aklınıza takılan soruları sorabiliyorsunuz. Benim de aklıma takılan ilk soru ise elbette ki yabancı eğitim veren hocaların olup olmadığıydı. Teknik destek ekibinden Gülcan hanım son derece ilgili ve nazik bir şekilde aklıma takılan soruları cevapladı. Kurumlarında, alanında iyi olan hem Türk hem de yabancı hocaların bulunduğunu belirtti.

Wall Street English Türkiye genelinde toplamda 15 şubeye sahiptir. Bir kurs arayışında içindeyseniz eğer, wse.com.tr üzerinden Wall Street English dil kursunun, sizin ikamet ettiğiniz ilde de var olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kendileri ile yapacağınız detaylı bir görüşmeden sonra aklınıza yatması durumunda oradan İngilizce eğitim alabilirsiniz. Şayet ilinizde Wall Street English'in bir şubesi yoksa, dil kursu seçimi konusunda bahsettiğim kriterleri göz önünde tutarak, kendi ilinizdeki İngilizce dil kurslarını da araştırabilirsiniz. Elbette ki İngilizce eğitim aldığınız kurum kadar, sizin öğrenme adına göstereceğiniz çabanın ve ilginin de çok önemli olduğunu unutmayın.


Daha fazlası için arama yapın :


0 yorum:

Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2020
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkında | Haberler | Reklam | İletişim