Neden Yurt Dışında Eğitim Almalısınız?

Yazar:
Türkiye’de öğrenciler artık üniversite eğitimi almak için rotasını yurt dışına çevirmeye başladı. Eğitim dünyasına çok daha geniş bir perspektiften bakanlar için yurt dışı elbette daha cazip bir seçenek oluyor. Yurt dışında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almanın size kazandıracağı onlarca avantaj var. Bunların ilgi iyi derecede yabancı dil bilgisine sahip olarak mezun olmanızdır!

✓ Rakiplerin Önüne Geçin!

Elbette kariyerinizi düşündüğünüzde bu durum önemini daha net bir şekilde belli ediyor. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyor olmanız, kariyer hayatınıza da yurt dışında başlayabilmenizin kapılarını aralayacak. Global şirketlerin personel seçiminde Popüler üniversitelerde okuyan bireylere ağırlık verdiği zaten biliniyor. Siz de bu üniversitelerden birini tercih edebilir ve rakiplerinizi açık ara geride bırakabilirsiniz.

 Düşük Bütçe Kafi!

Çok sayıda öğrenci yurt dışında eğitim almanın ciddi bir bütçe gerektirdiğini düşünüyor ancak düşük bir bütçe ayırmanın yeterli olduğunu bilmelisiniz. Hatta bazı ülkelerde burs ve eğitim fonu gibi imkanlardan faydalanabilme şansı da doğuyor. Eğitim alırken aynı zamanda çalışabilir ve yaşamsal masraflarınızı da kazanabilirsiniz. Part time iş bulmanıza yardımcı olan okulların da bulunduğunu unutmayın!

✓ Yeni Bir Kültürü Tanıma Şansı!

Üniversite sonrasında hemen iş hayatına atılmanız yoğun bir kariyer yaşamı içerisine girmenizi sağlayacağından yeni bir kültürü tanıma şansını da düşük oluyor. Oysa aldığınız eğitim esnasında yeni bir ülkeyi görme ve yeni kültürleri tanışa şansını da otomatik olarak elde etmiş oluyorsunuz. Hayata çok daha global bakmak için harika bir fırsat olduğu gerçeğini görmezden gelmeyin.

 Kaliteli Eğitim!

Köklü ve kaliteli bir eğitim veren yüzlerce üniversite var. CV’nizde kaliteli eğitim sistemiyle tanınan bir üniversite yazdığında elbette iş bulma şansınız çok daha yüksek oluyor.

Hangi Ülke, Hangi Okul?

Seçim yapmak için mutlaka danışmanlık hizmetlerinden faydalanmalısınız. Özellikle ICES Turkey eğitim danışmanlığı firmasının en doğru şekilde sizi yönlendirebileceğini belirtmek gerekir. Firmanın web adresinde merak ettiğiniz soruların tümüne yanıt bulabilirsiniz. Bu sayede karar verme süreci sizin için sancılı bir süreç olmaktan çıkıyor ve büyük bir keyfe dönüşüyor. Mutlaka karar vermeden önce ICES Turkey web adresine tıklayın!


Daha fazlası için arama yapın :


0 yorum:

Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2020
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkında | Haberler | Reklam | İletişim