Yatırım Hesaplama Aracını Kullanın!

Yazar:


Yatırım hesaplama işlemleri yatırım yapanlar için en çok zaman gerektiren konuların başında geliyor.  Gün içerisinde pek çok farklı hesaplama işleminin yapılması gerekebiliyor ve bunca işlem arasında haliyle sıklıkla hata da yapılıyor. Ancak hesaplama işlemlerinde yapılan bu hataların maliyetinin bir hayli yüksek olabileceğini de unutmamak gerekiyor. Peki,  bu hesaplama işlemlerini çok daha pratik bir şekilde yapmanın yolu yok mu?

Aslında Enerjisa ile tanışanların bu sorunun yanıtını çok iyi bildiğini belirtebiliriz. Çünkü yatırım hesaplamak için Enerjisa internet sitesinde yer alan yatırım hesaplama aracını kullanıyorlar ve böylelikle saatlerce uğraş vermeden saniyeler içerisinde hesaplama işlemlerini yapabiliyorlar. Enerjisa internet sitesinde yer alan tarihsel kar zarar hesaplayıcısı dileyen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.  Tarihsel kar zarar hesaplayıcısından faydalanabilmek için mutlaka belirli yerlere üye olmanız ya da ücret ödemeniz gibi prosedürlere hiç gerek yok. Yapmanız gereken sadece siteye tıklamak oluyor.

Yatırım Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle siteye tıklayarak senet seçimi yapmanız gerekiyor. Ardından ilgili alana satın alım tarihini yazmalısınız. Hemen altında ise hesaplama tipi olarak 2 farklı seçenek size sunuluyor. Bu seçenekler hisse senedi fiyatı ve toplam portföy değeridir.  Dilediğinizi işaretleyerek bir sonraki bölüme geçebiliyorsunuz. Bir sonraki bölümde de değer alanı yer alıyor ve buraya da doğru rakamı yazarak hemen altta yer alan “hesapla” yazan bölüme tıklayabilirsiniz. Böylelikle hesaplama işlemi otomatik olarak yapılacak ve anında sonucu ekranda görebileceksiniz. Hesaplama işlemi ile öğrenebileceğiniz bilgilere şu örnekleri verebiliriz:

o Tahmini maliyet
o Hisse senedinin şu anki fiyatı
o Temettü harici toplam kar/zarar
o Toplam temettü kazanımı
o Temettü dahil toplam kar/zarar
o Satın alımdaki piyasa değeri
o Şu anki piyasa değeri

Bu arada Enerjisa internet sitesinde hisse fiyatlarına dair detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Hisse fiyatlarını farklı platformlarda öğrenmeye çalışmanıza ya da öğrendiğiniz fiyatların güncel olup olmadığını sorgulamanıza hiç gerek kalmıyor. Profesyonel yatırımcıların sıklıkla kullandığı yatırım hesaplama aracını siz de tercih edebilir ve hemen şimdi Enerjisa internet sitesine tıklayarak bir deneme yapabilirsiniz.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim