Mozilla Firefox Cetvel Eklentisi [MeasureIT]

Yazar:


CSS ile ilgileniyorsanız MeasureIT adlı bu cetvel eklentisinin tarayıcınızda mutlaka olması gerektiğini düşünüyorum. Gerek tema editleme gerekse de yazdığınız temalar için milimlik ölçümler yapmak için bayağı bir işe yaradığını söyleyebilirim. Özellikle simetrik kodlamalara ve görsel güzelliğe önem verenler için harika bir eklenti.


MeasureIT adlı bu eklentiyi ben Mozilla Firefox'ta kullanıyorum. Diğer tarayıcılarda da buna benzer eklentiler var ama ben bir Mozilla Firefox kullanıcısı olarak kendim kullandığım bu eklentiyi sizlerle paylaşmak istedim. Mozilla Firefox kullanıcıları bu tarz bir eklenti arıyorlarsa eğer kullanmalarını tavsiye ederim. Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız eğer bu konudan yola çıkarak siz de tarayıcılarınız için bu tarz  bir eklenti bulabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Mozilla Firefox için MeasureIT eklentisini kurabilirsiniz.

Eklenti piksel olarak ölçüm yapıyor. Buna göre kodlamalarda zaman kazancı sağlayabiliyor. Özellikle başkası tarafından kodlanmış temaları editlerken hangi alanın, ne kadarlık bir uzunlukta yapıldığına ait ölçümler bu eklenti ile rahatça yapılabilmekte.

MeasureIT eklentisini kurduktan sonra sadece eklenti simgesine tıklayarak, cetveli aktif hale getirip kullanabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra ise cetveli kapatmak isterseniz eğer, tekrar eklenti simgesine tıklayarak cetveli pasif hale getirebilirsiniz.CSS aracı olarak daha önce, herhangi bir sitedeki yazı fontunu bulma eklentisini anlatmıştım.
İlgili yazıyı okumak için tıklayın : Herhangi Bir Websitesinde Kullanılan Yazı Tipini Öğrenmek

Konu ile ilgili görüşlerinizi, yorum formu aracılığıyla bana iletebilirsiniz.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Tamda biz bloggerler için yaratılmış bir şey bu cetvel. Logo yapımı gibi bir çok şeyde işimize yarar.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen. ;) Çok ince hesaplar için faydalı bir eklenti.

      Sil
Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim