Facebook'ta Otomatik Olarak Başlayan Videolar Nasıl Kapatılır?

Yazar:

Belli başlı sitelerde anlatılsa da halen bilmeyen bir çok kişinin olması sebebiyle değinmem gereken bir konu olduğunu düşündüm. Bilgisayardayken pek sıkıntı olmuyor fakat; akıllı telefonlarımız ile Facebook'ta gezerken ve hele ki bir de internet paketi kullanıyorsak, videoların kendi kendine açılması çok can sıkıcı bir durum olabilir. Zaten belli bir kota dahilinde alınan internet paketlerinin bu şekile bitmesini hiç kimse istemez diye düşünüyorum.

İnternet paketi, kota vs. bir yana ama ben harbiden gıcık kaptım bu durumdan. Gereksiz bir şey olarak düşünüyorum. Facebook'ta gezinirken bir anda video açılması olayı ile neyin amaçlandığını tam olarak çözemesem de insanların, Facebook üzerinde daha çok zaman geçirmelerini sağlamak gibi bir şeyi amaçlamış olabilirler diye tahmin ediyorum. Bu tarz videoları otomatik olarak açıldıklarından dolayı insan ister istemez izliyor ve site üzerinde daha fazla oyalanabiliyor.

Otomatik olarak açılan bu videoları kapatmak için ise bir kaç basit adım uygulamak yeterli olacaktır. Tüm bu adımların nasıl gerçekleştireceğinizi aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz :


Görseldeki ifadeleri tam olarak göremiyorsanız, üzerine tıklayarak tam ekran yapabilirsiniz.

Ayarlar --> Videolar --> Videoları Otomatik Oynat --> Kapalı

şeklinde, gerekli ayarı yaptıktan sonra Facebook videolarınız artık siz istemeden, otomatik olarak  başlamayacaktır.

Hey!

Blogkafem'de okuduğunuz içeriklerle ilgili kişisel Twitter hesabım üzerinden benimle iletişme geçmek isterseniz Twitter adresim : www.twitter.com/aliarslan10

Sosyal medya hesabım dışında Blogkafem'de okumuş olduğun içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsin. :)

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

Custom Search

Kafeyi Dikizleyenler :)

Blog Istatistik

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2017
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımızda | Bizden | Reklam | İletişim