Photoshop İle Arka Planı Bulanıklaştırmak (Flu / Blur Yapmak) [Video]

Yazar:Daha profesyonel fotoğraflar veya daha profesyonel tasarımlar elde etmek için ya da fotoğrafta istediğimiz herhangi bir nesneyi ön plana çıkarmak için kimi zaman bulanıklaştırma işlemlerine başvurulur. Bu bulanıklaştırma işlemi flu veya blur gibi isimlerle de adlandırılmaktadır.


Profesyonel fotoğraf makineniz yoksa eğer, arka planı bulanıklaştırma işlemini çeşitli fotoğraf düzenleyicilerle de yapabilirsiniz fakat daha profesyonel sonuçlar elde edebilmeniz adına ben sizlere photoshop kullanmanızı tavsiye ederim. Basit birkaç adımda yapılabilecek bu işlem sonucunda elde edeceğiniz sonuç mükemmel olacaktır.

Photoshop ile arka planı bulanıklaştırma olayını sizlere buradan sadece yazarak veya resimli olarak anlatabilirdim ama videolu anlatım daha iyi anlaşılabilir olacağından sizler için bir video hazırladım. Videoyu izleyerek bu işi çok kolay bir şekilde kavrayacağınızı düşünüyorum.Konuyla ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum formu aracılığyla bana iletebilirsiniz.
Mikrofonun kötü olması sebebiyle, kötü çıkan sesime mecbur kalacağınız için üzgünüm. :)
Blogkafem YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın sakın! :)

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

1 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim