Blogger Yazılarınız Çalınmasın

Yazar:Blogger'de bir çok blog kullanıcısı kendi emekleri ile yazdığı yazıların çalınmasından şikayetçi.Bunun için çeşit kodlarda işe yaramamaktadır.Fakat şimdi size vereceğim kod sayesinde artık yazıların çalınmasını %100 engelleyebilirsiniz yada %100 değil de %90 diyelim şuna.

Böyle bir kodu zamanında bende çok aramıştım ama yine bu kadar etkilisini bulamamıştım.Vereceğim kodu sitenizdeki istediğiniz yazının içine koyabiliyorsunuz.Özellikle arkadaşlarımın bu kodu benden istemesi üzerine bende siteye yazayım dedim.Herkes faydalansın :)


<div style="-moz-user-select: none; cursor: default;" id="metin" class="linkz01">


Bu kodu şu şekilde kullanacaksınız.

İlk önce siteye bişey yazmak için "Yeni Kayıt" yazısına tıkladınız yazınızı yazıp bitirdikten sonra "HTML'yi Düzenle" kısmını açarak bu kodu yazınızın en başına ekleyip kaydınızı yayınlıyorsunuz.

Bu kod sadece istediğiniz yazıların koyalanmasında etkili tüm site için etkili bir kod isterseniz onu da ileriki günlerde sitede yayınlayacağım.

Bu yöntem tamamen bana ait bir yöntemdir.Bu nedenle kodu başkaları ile paylaşacaksınız Lütfen sitemizi Kaynak olarak gösteriniz..

İyi Çalışmalar...


NOT : Yazı kopyalama yasağından dolayı, kodu alamayabilirsiniz diye; kodu aşağıdaki yorum kısmına da yapıştırdım. Ordan alabilirsiniz.

4 yorum:

 1. http://www.blogkaan.com/2009/10/blogger-site-acilis-hizini-arttirmak.html

  Sorunuza cevap verdim, iyi akşamlar dilerim.

  Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler.

  Acaba dediğin yöntem her tarayıcı için uyumlu mu ?

  YanıtlaSil
 2. Her tarayıcı da uyumlu mu bilmem ama tüm sitenizin yazılarının çalınmaması için genel bir kod var ve çoğu tarayıcıda geçerli bir kod isterseniz onu yollarım size.

  Yani hem bu kod hemde yollayacağım kodla çalınmayı daha da zorlaştırabilirsin.

  Cevap için de teşekkürler ..

  YanıtlaSil
 3. Bunun kötü yanı, eğer yazınızda kod bulunuyorsa, onuda kopyalayamıyor :) Onun için bu kodu deaktive edecek bir kodda yazıya yapıştırmanız gerekiyor :)

  YanıtlaSil
 4. Evet farkındayım ama henüz bir çözüm yolu bulamadım onun için. Bilen biri benimle paylaşırsa süper olurdu aslında. :)

  YanıtlaSil
Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.

BLOGKAFEM.NET © Copyright 2008-2023
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkında | İletişim