2010 SBS SINAV SONUÇLARI

Yazar:
2010 SBS'de 1544 tane Türkiye birinsici çıkması bu sınavın ne kadar kalitesiz ve saçma bir sınav olduğunu birkez daha ortaya koydu.Milli Eğitime soralım bakalım bu sınavı yapma amaçları ne?? Şimdi bu 1544 tane full çeken kardeşlerimizin 500tanesi aynı okulu seçse acaba MEB bu işin içinden nasıl çıkacak.Gitmek istediği bir okula gidemedikten sonra o çocuk emeklerine yazık değil mi?? Resmen rezillik ya.Aynı puanı alan birincilerin; kontenjan sınırlamasından dolayı belli bir kısmı iyi okullara giderken diğer kalanlar da bir alt okullarda okuyacaklar.

İzlediğim bir TV programında bir adama sınavlar hakkın konuşuyordu.Geçen sene Galatasaray Anadolu Lisesi'ni 500-600 civarı 500 tam puan alan öğrenci tercih etmiş ama yaşı küçük olanlara öncelik verip aynı liseyi isteyen diğer öğrencileri de başka okullara yollamışlar.Nerde kaldı eşitlik??Sınavda full çekenlerin 1543tanesi özel okul mezunuymuş ayrıca.Buradan da devlet okullarının ne kadar kaliteli eğitim verdikleri de ortada.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim