Cep Telefonu Numarasının Hangi Operatöre Ait Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Yazar:


Her zaman her yöne SMS yapmıyoruz yada çeşitli yerlerden kazandığımız konuşma ve SMS'ler her zaman her yöne olmayabiliyor.

Çok eskilerden, 0530'lu hatların TURKCELL; 0540'lı hatların VODAFONE; 0550'li hatların AVEA olduğunu rahatlıkla tesbit edebilirken, numara yaşıma olayı sebebiyle artık geçerli olan bu kural da malesef ki ortadan kalktı. Her yöne yaptırmadığım SMS ve konuşma paketlerimiz var ise ister istemez tedirgin oluruz.

"Ulan olm, bedavam var da ama her yöne değil. Bu adamla iletişim geçtik diyelim, benim hattan değilse gider kontörler. Arayıp bip sesi dinlesem olmaz ki." vs. tarzı düşüncelere kapılıp da BTK'nın numara bazlı sorgulama sistemiyle hiç tanışmayanlara http://www.numaranitasi.gov.tr adlı adresi tavsiye edebilirim.

Buraya tıklayarak hangi numaranın, hangi operatöre ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Numara sorgulatacağınız sırada, sorgulatmak istediğiniz numaranın başına "0" yazmadan sorgulatmanız gerekiyor. Yani 0543... şeklinde değil de 543.... olarak sorgulatmanız gerekiyor. [Tabi bu sadece bir örnekti:)]

Henüz bilmeyen takipçilerim için bu yazım ek bir bilgi olsun istedim. :)

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

4 yorum:

  1. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş.Teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Eyvallah. İşinize yaramasına sevindim.. Yorumunuz için de ben teşekkür ederim.

      Sil
Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim