Maneviyat Tek Eksiktir!

Yazar:İnsanı insan yapan değerler bütünüdür maneviyat... Bu kavramı benliğinde hissetmeyenler ne yazık ki gerçek manada hiçbir hissiyatı tatmamıştır,tadamamıştır. Dünyadaki isteklerimizin bu denli sınırsız ve basit olmasıyla beraber başlar maneviyat eksikliği.

Ruhumuz anlamaz çoğu zaman bunları ve iç huzursuzluk diye de adlandırdığımız o eksiklik, içimizi kemiren o tuhaf his başlar en  derinlerde..

Onu sadece bizi var eden doyurabilir, tamamlayabilir ancak. O'nu var edenin isteklerini yerine getirdiğimizde huzuru buluruz sadece.

Biz ancak bunu fark ettiğimizde yaşamın,yaşamanın farkına varabiliriz. İnsan Allah ve insan sevgisini içinde hissederek aşkla ve Aşk'ta iman etmelidir. Neyi bekliyoruz o halde? Biraz kendimize dönmeye ihtiyacımız var, bizi var edene dönmeye...


Şems'in de söylediği gibi : ''Yaşadığım hayatı değiştirmeye, kendimi dönüştürmeye hazır mıyım ? Diye sormak için hiçbir zaman geç değil. Kaç yaşında olursak olalım, başımızdan ne geçmiş olursa olsun, tamamen yenilenmek mümkün.

Tek bir gün bile öncekinin tıpatıp tekrarıysa, yazık !Her an her nefeste yenilenmeli. Yepyeni bir yaşama doğmak için ölmeden önce ölmeli.'' 

Unutmayam ki : Maneviyat tek eksiktir!

Eksikliği maneviden olana Şeytan hep kesiktir. Bu ne büyük eksikliktir...
Artık yenilenme ve şu anın hakikatini yaşama vaktidir.

Yazar : Emel Mutluer

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim