Resim Dosyasının Uzantısını ICO Yapmak [Online ICO Converter]

Yazar:


Uzantının .ico olmasından da anlayacağınız üzere bu tür uzantıya sahip dosyalar küçük ölçülerde bir resim dosyalarıdır. Yani "ikon"lardır. Herhangi bir programala dili ile uğraşıyorsanız veya kimi zaman websitenizin favicon kısmına bir ikon belirlemek istediğiniz zaman .ico uzantılı dosyalara ihtiyaç duyulabilmektedir.

İnternet üzerinde hemen hemen her konuda birbirinden çeşitli .ico uzantılı dosyalar bulunabilirken, kendi ikonumuzu kendimiz yapmak istediğimiz zaman veya hoşumuza giden bir resmi .ico uzantılı hale getirmek için çeşitli masaüstü uygulamaları mevcuttur. Fakat; masaüstü uygulamaları ile uğraşmak yerine bu işi "online" yapan siteler bana her zaman daha cazip gelmiştir.


İşte http://iconverticons.com/online/ sitesi de tam olarak bu görevi üstleniyor. Eğer elinizde png, jpg, jpeg, bmp vs. tarzında farklı uzantılara sahip dosyalar var ise, http://iconverticons.com/online/ ile bu bu dosyaları kolaylıkla .ico uzantılı hale getirebiliyorsunuz.

İkon dosyası haline getirmek istediğiniz resim dosyanızı sürükleyip sitedeki kare içine bıraktığınız zaman yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Yükleme işleminden sonra ise "ico" butonuna tıklayarak, görselinizi ikon olarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Dediğim gibi bu işin online olması bizim için ayrı bir avantajdır. En azından program yükleme derdi ile uğraşmıyorsunuz. Ayrıca bu devirde bilgiyara kurdukları ekstra eklentiler ile bilgisayar program kurmak daha da güvenilmez bir hal almıştır. Sonuç olarak indirmeden bilemiyorsunuz. Kimi zaman büyük umutlarla indirdiğimiz programlar fos çıkabiliyor. Bu da zaman kaybı yaratabiliyor. Bu benim tercihimdir tabi. Siz nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum ama; bu da resimleri .ico uzantılı hale getirmek için akıllarda bulunması gereken farklı bir yöntemdir.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim