PHP GD : Resim Hatalı Olduğu İçin Görüntülenemiyor Sorunu ve Çözümü

Yazar:


PHP GD'de bir resim kodlarken, yazdığınız kodun doğrulundan eminseniz ve buna "Resim Hatalı Olduğu İçin Görüntülenemiyor" şeklinde bir hata alıyorsanız bunun sebebi kullandığınız editörden kaynaklanmaktadır.

Bakınız :

Notepad++ İçin Çözüm Yöntemi

Kodlarınızı Notepad++ ile yazıyorsanız, üst menüdeki "Kodlama" kısmından kodlama seçeneğini "UTF-8 ile Boom Olmadan Kodla" seçeneğini seçiniz. Bu değişiklikten sonra dosyanızı kaydetmeyi de unutmayın. Sorununuz çözülecektir.

Ayrıca eğer,  "UTF-8 ile Boom Olmadan Kodla" seçeneğinin her zaman varsayılan olarak, Notepad++ editörünü açar açmaz, kendiliğinden seçili olarak ayarlanmasını istiyorsanız, alttaki ekran görüntüsündeki ayarı uygulamanız gerekmektedir.


Üstte görmüş olduğunuz ekran görüntüsündeki ayarı uygulayabilmek için menüden Ayarlar'a tıklayıp, Tercihler kısmına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra, karşınıza gelen pencerenin sol tarafındaki listeden "Yeni Belge" yazan kısma tıkladıktan sonra, ekran görüntüsündeki pencere karşınıza gelecektir.

Dreamweaver İçin Çözüm Yöntemi

Dreamweaver kullanıyorsanız,  CTRL+J ile açılan sayfada, UTF-8 seçili olduğu halde, Bom ile Çalıştır kısmının seçili olmaması gerekiyor.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim