Program Kullanmadan Facebook'tan Video İndirmek [Resimli Anlatım]

Yazar:


Sosyal Medya denince akla ilk sırada gelen platformlardan biri olan Facebook, Youtube kadar olmasa da video içeriği açısından da bir o kadar zengin bir platform olduğunu biliyoruz.

Facebook arkadaşlarınızın paylaştıkları videolar arasında çok beğendiğiniz ve "bu video bilgisayarımda yer almalı" dediğiniz anlar mutlaka olmuştur. Peki Facebook'a yüklü olan bir video'nun zahmetsiz ve programsız olarak indirilebildiğini biliyor muydunuz?

Anlatıma geçmeden önce, bu yöntemin "sadece Facebook'a yüklü olan videolar" için geçerli olduğunu söylememde fayda var. Çünkü bazen Youtube videoları da Facebook üzerinde paylaşılabilmektedir. Bu nedenle, bu konuda anlatacaklarımı uygulamaya geçmeden önce, indirmek istediğiniz video'nun Facebook videosu olduğundan emin olun.

Gerekli uyarıyı yaptıktan sonra, uygulayacağımız birkaç basit adım ile hiçbir program kullanmadan basit bir şekilde, Facebook videolarını nasıl indirebileceğimize bakalım. Anlatımı yaparken, hem Google Chrome kullanıcıları için hem de Mozilla Firefox kullanıcıları için yapacağım.

İlk önce Google Chrome tarayıcısından başlayalım.

Google Chrome İçin Programsız Facebook Video İndirme

1) Video'nun tarihine tıklayın.
2) Video'nun linkinde bulunan "www" yazan yeri silip "m" yazın ve ENTER'a tıklayın.
3) Facebook'un mobile sürümü açılacaktır.

Videoyu indirebilmek için önce videonun play tuşuna basıp, videoyu oynatın. Daha sonra ise videonun üzerine farenizin imleci ile gelip sağ tıklayarak "Videoyu farklı kaydet..." yapın. 
Mozilla Firefox İçin Programsız Facebook Video İndirme

Aynı işlemler Mozilla Firefox için de geçerli.

1) Video'nun gönderilme yada yayınlanma tarihine tıklayın.
2) Video'nun linkinde bulunan "www" yazan yeri silip "m" yazın ve ENTER'a tıklayın.
3) Facebook'un mobil sürümü açılacaktır.

Videoyu indirebilmek için önce videonun play tuşuna basıp, videoyu oynatın. Daha sonra ise videonun üzerine farenizin imleci ile gelip sağ tıklayarak "Videoyu farklı kaydet.." yapın.Konu ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. Başka bir teknoloji ve sosyal medya yazısında görüşmek üzere...

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Facebook'tan video indirilebileceğini bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet Servet, normalde çoğu kişi program veya tarayıcı eklentileri ile indiriyor videoları ama konuda da anlattığım gibi programsız ve eklentisiz bir indirme yöntemi var. Bir şeyi program kullanarak yapmaktansa aynı işi program kullanmadan yapmayı her zaman daha çok tercih ederim. :)

      Sil
Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim