Android Studio setup was canceled Hatası ve Çözümü

Yazar:


Android Studio kurulumu sırasında "Android Studio setup was canceled" hatası ile karşılaştıysanız eğer bu sorunun sebebi SDK Manager paketlerinden kaynaklı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu hata sizin karşınıza "Your Android SDK is missing, out of date, or is missing templates. You can configure your SDK via Configure | Project Defaults | Project Structure | SDKs" uyarısı şeklinde de çıkabilir.

Bunun için ise,

C:\Users\ZW\AppData\Local\Android\sdk yolunu takip ederek SDK Manager uygulamasına ulaşarak güncel olmayan paketleri güncellemeniz, yüklü olmayan paketleri ise yüklemeniz gerekmektedir.

ZW yazan kısım benim bilgisayarımdaki kullanıcı dosyasının adıdır. ZW yazan kısım sizin bilgisayarınızda farklıdır. Kullanıcı klasörünüzün adını bilmiyorsanız, klasör klasör giderek SDK Manager uygulamasına ulaşabilirsiniz.Klasör olarak adım adım gitmek için.
C -> Kullanıcılar -> (Bilgisayarınızda kullanıcı olan klasör) -> AppData -> Local -> Android -> SDK adımlarını takip edin. AppData klasörü kimi bilgisayarlarda gizli klasör olarak bulunur. Eğer AppData klasörünü bulamadıysanız, üstteki menüden Araçlar -> Klasörü Seçenekleri -> Görünüm kısmından, "Gizli dosya ve klasörleri göster" yapmanız gerekiyor.

SDK dosyasının içine girdikten sonra SDK Manager.exe dosyasını açın.Orada gördüğünüz tüm paketleri yükleyin. Zaten uygulamayı açtığınız zaman yüklemeniz gereken paketleri size gösterecektir. Tek yapmanız gereken şey butona tıklayarak yükleme işlemini başlatmak olacaktır. Yüklü olmayan paketler varsa yüklenecek, güncel olmayanlar var ise bu işlemden sonra güncellenecektirler. Bunun için


Paket yüklemeleri bittikten sonra Android Studio açıksa, kapatıp yeniden açın. Sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

2 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim