Bir Websitesinin Çöktüğünü Nasıl Anlayabiliriz?

Yazar:


Çoğunlukla kullandığınız websitelerine bazı zamanlarda kısa süreli de olsa erişim sağlayamama gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Hatta çok nadir de olsa zaman zaman Facebook ve Twitter gibi dünyanında önde gelen sosyal medya platformlarında da bu tarz şeylerle karşı karşıya kalabiliyoruz.


Peki siteye erişimemenin sebebi site sahibi tarafından koyulan kısa süreli bir erişim engeli midir yoksa herkes girebiliyor da bir tek sizin kullandığınız ağ da mı bir problem var?

Bir Websitenin Çöktüğünü Yada Erişilemez Duruma Geldiğini Nasıl Anlayabiliriz? 

Bunu anlamanın basit bir yolu var.

http://www.downforeveryoneorjustme.com/ adlı bir web sitesi size bunun cevabını vermektedir. Boş olan kutucuğa test etmek istediğiniz sitenin adresini yazarak "or just me?" üzerine tıklıyoruz. Herkes sorunsuz bir şekilde girebiliyorken sadece siz o websitesine erişemiyorsanız karşınıza "It's just you." şeklinde bir cevap çıkacaktır. Erişmeye çalıştığınız siteye erişim problemi genel bir problem ise "It's not just you!" gibi bir cevap size geri dönecektir.

"Check another site?" kısmından ise farklı websitelerini test edebilirsiniz.

Örnek : google.com sitesini test ettik. Sorun sadece bizdeymiş. Başkaları tarafından erişilebilir olduğu gibi bir sonuç aldık. Bakınız :


 
Örnek : googleffff.com adında bir websitesi sıktım kafamdan ve onu test ettim. Sorun sadece bende değilmiş. Hiçkimse o siteye erişemiyormuş gibi bir anlam çıkarabiliriz aşağıdaki ekran görüntüsünden. Bakınız :

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim