iOS 9.0.2 Yayınlandı! Hücreseli Aktif Etme Sorunu Çözüldü

Yazar:


16 Eylül 2015'te Apple kullanıcılarına sunulan iOS 9 güncellemesi ile beraber gelen bir çok sorun iOS 9.0.1 ile de devam etti. Apple, mevcut sorunları giderebilmek adına birer hafta arayla bir diğer iOS 9 güncellemesi olan iOS 9.0.2 güncellemesini yayınladı.İşte iOS 9.0.2 güncellemesi ile giderilen sorunlar :
  • Uygulamalara özgü hücresel veri kullanımını açma ve kapatma ile ilgili sorun giderilmiş.
  • iMessage etkinleştirilmesini engelleyen sorun giderilmiş.
  • Bildirim alırken ekranın yanlış bir şekilde dönmesine sebep olan sorun giderilmiş.
  • Podcast'lerin kararlılığı arttırılmış.
  • Elle yedekleme yapılması sırasında iCloud yedeklemesinin kesintiye uğramasına sebep olan sorun giderilmiş.

Giderilen sorunlar arasında özellikle hücresel sorunu ve iMessage etkinleştirme sorununun giderilmesi Apple kullanıcılarına rahat bir nefes aldırdı. Hücresel sorunu sebebiyle herhangi bir uygulamayı hücresel kullanıma kapadıktan sonra tekrardan aktif edememe sorunu yaşanıyordu.
iMessage etkinleştirme sorununda ise cihaz sürekli olarak yurt dışına SMS yolluyordu. Bu da özellikle iPhone kullanıcıları için, yurt dışına SMS gönderiminden dolayı, maddi kayıp anlamına geliyordu.

iOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 mevcut sorunların giderilmesi adına sunulan güncellemelerdir. Apple kullanıcıların merakla beklediği performans ve stabilite güncellemesinin ise iOS 9.1 ile gelmesi bekleniyor.

iOS 9.0.2 güncellemesini; Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için ise iPhone ve iPad’inizi PC’ye bağlamanız ve güncellemeleri denetle demeniz yeterli olacaktır.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim