Bellek Yetersiz Olduğundan Windows Bu Resmi Görüntüleyemiyor Hatası

Yazar:

Sebebini bilmediğim bir şekilde kendi tasarladığım bir görseli açmak isterken Windows'ta şu hatayla karşı karşıya kaldım.
Bilgisayarınızda kullanılabilir bellek yetersiz olduğundan Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi bu resim görüntüleyemiyor. Kullanmadığınız programları kapatın veya sabit diskinizin belleğinde (tamamına yakın doluysa) yer açın, sonra da yeniden deneyin.

Bellek yetersiz olduğundan windows bu resmi görüntüleyemiyor
İnternette insanlar bunu nasıl çözmüşler pek araştırmadım ama ben kendi yöntemimle bu sorunun üstesinden geldim. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki bu hata kesinlikle bir bellek hatası değil. Çünkü Windows, tüm görselleri sorunsuz açarken sadece görselllerden bir tanesini açarken bu hatayı veriyor.

Eğer üzerinde çalıştığınız fotoğraf, kişisel ve çok özel bir görsel değilse, hata veren bu görseli Pixlr.com gibi online fotoğraf düzenleme uygulamalarına yükleyin. Fotoğrafta hiçbir değişiklik yapmadan tekrardan kaydedin. Sorun çözülecektir.

Eğer bilgisayarınızda hali hazırda Photoshop varsa veya Photoshop benzeri fotoğraf editörleri varsa, bu hatalı fotoğrafı oraya yükleyin. Fotoğrafta hiçbir değişiklik yapmadan, "Farklı Kaydet" seçeneği ile fotoğrafı tekrardan kaydedin. Sorununuz çözülecektir.

Paint ile denersem olur mu diye soracak olursanız eğer, denemesi bedava. Eğer istiyorsanız deneyin fakat ben denedim ve Paint benim sorunumu çözmedi. Paint haricinde ya online fotoğraf editörleri aracılığıyla yada bilgisayarınızdaki bir fotoğraf düzenleyici yardımıyla fotoğrafta değişiklik yapmadan tekrar kaydetmek kesin çözümdür.

Yazının başlarında da dediğim gibi başkaları bunu nasıl çözmüşler diye hiç internette aramadım. Belkide benzer bir çözüm uygulayan vardır bilemem fakat, bu bahsettiğim yöntem benim kendim bulduğum, denediğim ve olumlu sonuç aldığım bir yöntemdir. Konuyla ilgili yorumlarınızı alttaki yorum formu aracılığıyla iletebilirsiniz. Kolay gelsin.


8 yorum:

 1. Dilimizde sorunun üzerinden gelmek diye bir deyim yoktur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bahsettiğiniz ifade, "bu sorunun üstesinden geldim" olarak güncellendi.

   Sil
 2. teşekkürler sayenizde sorunum çözüldü <3

  YanıtlaSil
 3. Kral adamsın hem sorunu çözmede yardımcı oldun hem sayende online editör programları olduğunu öğrendim. Eline emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için ben teşekkür ederim, içeriğin faydalı olmasına sevindim :)

   Sil
 4. Teşekkürler,sayende ben de bu sorunu hallettim.

  YanıtlaSil
 5. (Alıntıdır.)
  Tek bu fotoğrafta mı bu sorun yaşanıyor? Öyle ise fotoğraf dosyası bozuk olabilir. Herhangi bir resim yükleme servisine fotoğrafı yüklemeyi deneyin, gözükmez ise yüksek ihtimal fotoğraf dosyası bozuktur.

  Eğer öyleyse, düzeltmeyi deneyebilirsiniz:
  Tüm fotoğraflarda bu sorun yaşanıyorsa, başlattan CMD açın ve şu komutu girin:

  sfc /scannow

  YanıtlaSil
Yorum Sayfası :


Yorum formuna konuyla ilgili görüş ve sorularınızı bırakabilirsiniz.

Yorumunuza mümkün olan en kısa sürede dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.


Eklenen yorumlar, moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET © Copyright 2008-2021
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | İletişim