Facebook Hesabı Nasıl “Tamamen” Silinir?

Yazar:


 
Aslında internette bunu paylaşan bir sürü web sitesi zaten mevcut. Bir de ben farklı bir anlatımla anlatayım dedim. Ayrıca blogumda sağ tarafta da gördüğünüz gibi “Facebook Dünyası” adında bir kategori mevcut. Madem öyle bir kategori var, bilinen yada bilmeyen herşeyi o kısma yazayım da Facebook hakkındaki herşey tek link altında olsun diye düşündüm. Hani Google’da aramadan direkt olarak siteye girenler o kısma baktıkları zaman bir bakışta istediklerini bulabilsinler. Neyse, konu saptı sanırım. Zaten büyük ihtimalle bu kısımlar okunmayacaktır bile.. En iyisi konuya anlatmaya başlayayım ben.

Bu yazımda silmek olarak kastettiğim şey, hesabı dondurmak değil. Facebook hesabınızı tamamen silmekten bahsediyorum. Facebook yetkilileri de bunun için bir link paylaşmışlar kullanıcılarla..Buyrun, şu linkten Facebook hesabınızı tamamen silebilirsiniz : https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
Hesabınızı Kapatırken Dikkat Ediniz Etmeniz Gerekenler!
1) Silmek istediğiniz hesap hangisi ise ilk önce o hesaba giriş yapın. 
2) Hesabınızı silmeden önce; "Hesap Ayarları --> Uygulamalar" kısmından tüm uygulamaları kaldırın.
3) İlk 2 adımı halletikten sonra üstteki linke tıklayın. Facebook'un istediği adımları uyguladıktan sonra hesabınızın silinmesi için 14 günlük bir onay süreci başlayacaktır. Adımları başarıyla bitirdikten sonra eğer ki, 14 gün içinde Facebook hesabınıza giriş yapmaz iseniz hesabınız tamamen silinecektir ama 14 gün içinde giriş yaptığını taktirde hesabınız silinmeyecektir ve üstteki linke yeniden tıklayarak, tekrardan bir silme isteğinde bulmanız gerekecektir.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim