Ubuntu Güncelleme Sorunu ve Çözüm Yöntemi [12.04]

Yazar:Failed to fetch http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/g/gnutls26/libgnutls26_2.12.14-5ubuntu3.6_amd64.deb 404  Not Found

Ubuntu'nun 12.04 sürümünde karşılaştım ben bu hatayla. Diğer sürümlerde de karşınza çıkar mı bilemiyorum ama, bu sorundan kurtulmak için ufak bir komut yazmanız yeterli olacaktır.

Terminal'e yazmanız gereken komut :
sudo apt-get update

Bu komutu yazdıktan sonra işletim sisteminiz, sisteminizde eksik olan paketleri indirip kuracaktır.Ekranın sonunda "Bitti" yazana kadar bekleyiniz. Yükleme işlemleri bitince ise, terminali kapatıp artık güncellemenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sayfanın başında yazdığım hata koduyla tekrarda karşılaşmayacaksınız.

Fakat; yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bir hatadan kurtulduk derken bu sefer de güncelleme sırasında  karşıma şöyle bir ekran çıkmıştı :Direkt olarak devam et yaptım ve Ubuntu bu sorunu kendi halletti. Güncellemeler de sorunsuz olarak kuruldu.

Bakınız :


Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim