CodeBlocks'un Derleme Sırasında Verdiği Permission Denied Hatası ve Çözümü

Yazar:


Eğer sizde CodeBlocks ile derleme yaparken, programınız çalışmayıp konsol ekranında, aşağıdaki ekran görüntüsündeki hataya benzer bir hata ile karşılaştıysanız eğer, doğru yerdesiniz.


Thread programlama benzeri proje gerektirmeyen uygulamalar için, Codeblocks programındaki çalışma sayfanızı "New Project" kısmından proje olarak açtıysanız eğer, böyle bir hata ile karşı karşıya kalmanız gayet normaldir.

Bu hatadan kurtulup, yazdığınız kodun doğru düzgün çalışması için yapmanız  gereken şey, Codeblocks'unuzu kapayın ve en baştan tekrardan açıp File -> New -> Empty File yapın. Daha sonra ise CTRL+S ile sayfayı kaydedin. Eğer C++ ile çalışıyorsanız dosyayanıza untitled.cpp  ismini verere kaydedin. Eğer ki C ile çalışıyorsanız dosyanızı untitled.c olarak kaydedin. (Untitled kısmına siz istediğinizi yazabilirsiniz tabi ama nokta ve noktadan sonraki kısım önemli. O kısmı gerekli şekilde yazmazsanız kodunuz sağlıklı bir biçimde kaydolmaz.)

Daha sonra ise, derleme sırasında hata veren proje kodlarını kopyalayıp, bu yeni oluştuduğunuz sayfaya yapıştırın. Sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim