Mail İmzasındaki Avast Reklamı Nasıl Kaldırılır?

Yazar:


Ücretsiz anti virüs yazılımı olan Avast, 2016 güncellemesi itibariyle son derece gereksiz ve istenmeyen bir yeniliği de beraberinde getirmiş. Programı güncelledikten sonra Avast, yolladığınız maillerin sonuna mail imzası olarak, hiçbir şekilde kullanıcı izni alınmadan kendi reklamlarının gösterimini yapmaktadır.


Her ne kadar zarasız gibi görünse de resmi yazışmalar için son derece sıkıntılı olan bu durumdan kurtulabilmek mümkün. Mail adresinizin imza kısmında görünen bu Avast reklamını kaldırabilmek için şu adımları takip edin.

1) Avast programının içinden "Ayarlar"a girin.
2) Karşınıza gelecek olan "Ayarlar" menüsünün "Genel > Sorun Giderme" kısmına tıklayın ve karşınıza gelecek ekranın en altına inerek "Eski Ayarlaı Aç" ifadesine tıklayın.
3) Karşınıza gelecek olan pencereden "Avast e-posta imzasını etkinleştir" (Enable Avast email signatüre) ifadesinin başında yer alan tik işaretini kaldırın. 

3) Tik işaretini kaldırdıktan sonra ayarları kaydetmek için pencerenin alt kısmında yer alan "Tamam" butonuna tıklatın.

Artık göndereceğiniz maillerde, mail imzası olarak Avast'ın "Bu e-posta Avast tarafından korunan virüssüz bir bilgisayardan gönderilmiştir." ibaresi görüntülenmeyecektir.

Hey!

Blogkafem'de okumuş olduğunuz içerik ile ilgili belirtmek istediklerinizi, aşağıdaki yorum formuna yazabilirsin. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Özel sorularınız için BLOGKAFEM'in sosyal medya hesapları üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuduğunuz içerik faydalı olduysa #blogkafem etiketiyle okuduğunuz içeriğin linkini Twitter'da paylaşarak Blogkafem'e destek olabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Çok teşekkür ederim

    YanıtlaSil
  2. http://www.webzi.net/internet/avast-anti-virus-hacklendi-400-000-kisinin-bilgileri-calindi.html adresinde Avast'ın hacklendiğini,avast kullanıcılarının bilgilerinin çalındığını söylüyor.Bence avast hiç güvenilir değil.Başka antivirus programlarını deneyin.

    YanıtlaSil
Yorum Sayfası :Yorum yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

1. Yorum Formunu doldurduktan sonra Profil Seç -> ADI/URL bölümünden isminizi yazıp yorum yaparsanız size karşı bir hitap şeklimiz olur. (URL kısmını boş bırakabilirsiniz.)

2. Anonim olarak yaptığınız yorumlar "Adsız" olarak gözükmektedir.

3. Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaya özen gösteriniz.

4. Küfür,hakaret,mail adresi veya konu ile ilgisi olmayan reklam amaçlı website adresi içeren yorumlar yayınlanmamaktadır.

İstatistikler

BLOGKAFEM.NET

© Copyright 2008-2018
Sitedeki yazıların her hakkı BLOGKAFEM.NET sitesine aittir.
Kopyalanması halinde lütfen kaynak gösteriniz.
DMCA.com Protection Status
Anasayfa | Hakkımda | Bizden Haberler | Reklam | İletişim